Браво!

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је златну медаљу на јуниорском Светском првенству у Перуу у дисциплини скок увис.

Топићева је такмичење у финалу почела од друге серије и без много мука прескочила 180. У трећој серији висину од 184 одличним скоком је лако савладала.

Без икаквих проблема, из првог покушаја Ангелина прескаче 187 у четвртој серији и заузима прву позицију.

Пета серија и 189 донели су нашој атлетичарки проблеме – први покушај је био неуспешан, као и други – те је она завршила на другом месту на листи. Како је такмичарка из Аустралије из прве прескочила задату висину, а Топићевој је то успело из трећег пута, она је остала на другој позицији.

Уследила је шеста серија и 191 – а остале су три такмичарке, а Ангелина је медаљу имала у џепу. Остало је још да се види ког ће сјаја она бити. Српска атлетичарка из првог покушаја прескаче 191, а такмичарке из Естоније и Аустралије обарају летвицу сва три пута.

Подсетимо, у Перуу од 27. до 31. августа траје Светско првенство за атлетичаре до 20 година, а репрезентацију Србије представља 13 јуниорки и четири јуниора.